Op.Dr. Günnur Yüce MENÜ

Hakkımda

Hakkımda

1968 yılının güneşli bir ilkbahar sabahında, dürüst ve çalışkan bir memur olan Yılmaz Yüce ile titiz ve becerikli bir evhanımı olan Elif Yüce’nin 3 kızından ortancası olarak Karabük’te bu güzel dünyaya gözlerimi açtım. Ebeveynlerin bebeklerinin cinsiyetini ancak doğunca öğrendikleri bir dönemde doğduğum için aileme sevinçle birlikte 2. kız:)) haberiyle küçük de olsa bir şok yaşattım sanırım. Neşeli ve muzip bir çocuktum. Babam beni sarı kanaryam,rahmetli dedem Safranbolu lokumu kızım diye severdi. Demir-Çelik Fabrikası lojmanlarının şirin yemyeşil bahçeli evlerinde, arkadaşlarımızla sokakta saklambaç, yakantop, ip atlama, evcilik, doktorculuk ;)) oynayarak geçen mutlu bir çocukluk, başarılı bir eğitim süreci ve ardından idealim olan TIP FAKÜLTESİ.

1985 yılında girdiğim Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesinde ilk yıl birinci olarak Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesine yatay geçiş yapmaya hak kazandım. Çok severek okuduğum Ankara Üniversitesi Tıp fakültesinden 1991 yılında dönem yedincisi olarak dereceyle mezun oldum. Ardından hemen girdiğim TUS sınavında Ankara Numune Hastanesi’nde İç Hastalıkları (Dahiliye) ihtisası yapmaya hak kazandım.

Numune Hastanesi 2. dahiliye kliniğinde bana çok yararlı mesleki tecrübeler kazandıran bir yılın ardından tekrar TUS sınavına girdim. Çünkü daha 3. sınıfta Kadın Hastalıkları ve Doğum stajını yaparken kararımı vermiş ve hedefimi koymuştum. Bir kez daha denemeliydim.
Ve sonuç :Zekai Tahir Burak Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum İhtisası :))

Beni çok seven klinik şefim saygıdeğer Dr.Erdal Eskioğlu hocamın klinikte kalmam konusundaki bütün ısrarlarına rağmen idealimin peşinden gittim… Ve bütün zorluklarına rağmen hiç pişman olmadım.1993-1997 yılları arasında zorlu ihtisas sürecinin ardından uzmanlığımı alarak ilk görev yerim olan Konya’nın Beyşehir ilçesinde Devlet Hastanesi’ne atandım.Sırasıyla Seydişehir ilçesi ve Konya merkez Devlet Hastanelerinde 5 yıl çalıştıktan sonra, yetiştiğim şehre hizmet etme isteğiyle Karabük’e tayinimi istedim.Bu sırada biricik oğlum Batuhan Mert okul çağına gelmişti.

Ve yeniden KARABÜK yılları başladı.. Bu kez sevgili oğlum benim oynadığım bahçelerde koşturuyor, benim gittiğim okulla aynı sokaktaki okula gidiyordu. Doğduğum hastanede doğumlar yaptırıyordum. Karabük Doğum ve Çocuk Hastanesinde hemşehrilerimle geçen dolu dolu çok güzel çalışma yıllarının ardından oğlumun eğitim hayatı için Ankara’ya dönme kararı aldık .

Ankara’ya tayin yaptırma imkanım olmadığı için üzülerek de olsa Devlet hizmetinden istifa ederek 2010 yılında özel sektöre geçtim. 2010-2013 yıllarında Özel Lokman Hekim hastanesinde, 2013-2014 yıllarında Özel LİNA Kadın sağlığı merkezinde çalıştım.

2015 yılında yine Karabük sevdasıyla Karabük Üniversitesi’nin açtığı sınava girerek yardımcı Doçent olmaya hak kazandım. Kısa süren akademisyenlik dönemim oğlumun hasreti ağır bastığı için devam etmedi.

2016 yılı mart ayında açıldığı günden bu yana yaklaşık 2,5 yıl Özel Ortadoğu Hastanesinde çalıştıktan sonra da mesleğime kendi özel muayenehanemde devam etme kararı aldım.

Devlet ve Özel çalıştığım bütün hastanelerdeki çalışma ortamını ve koşullarını analiz ederek, biriktirdiğim 27 yıllık tecrübemi, hayallerim, emeğim ve sevgimle harmanlayarak hastalarım için layık oldukları güzel ve sıcak bir muayenehane kurmaya çalıştım. Ve kendime bir söz verdim; kapım herkese güleryüzle açılacak diye…

Misyonum; hastalarımı sadece kendi branşım açısından değil, bütüncül bir yaklaşımla değerlendirip, öngördüğüm sorunlar konusunda gerekli yönlendirmeleri yapmak, sorularına olabildiğince açık, net ve anlaşılır cevaplar vermek, muayenemi etik ve bilimsel koşullarda yapmaktır.

Hastalarımın yanımda huzur ve güven duymaları, gebelik takibi yapıyorsam mutlu bir gebelik geçirmeleri, güzel hatırladıkları bir doğum hikayelerinin olması, varsa jinekolojik muayene konusundaki olumsuz önyargılarını değiştirmek zaten anlamlı olan mesleğimin anlamını ve değerini arttıracak hedeflerimdir.Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak mesleğimin bütün alanlarını severek yapmakla birlikte özellikle ilgi duyduğum ve yoğunlukla çalıştığım alanlar; Gebelik takibi, normal doğum,doğal doğum, sezeryan, Vajinismus, Cinsel terapi, Aile planlaması uygulamaları, İnfertilite, hormon bozuklukları, Jinekolojik enfeksiyonlar ,rutin jinekolojik kontrol ve taramalardır.

SAĞLIK VE SEVGİYLE KALIN…

SOSYAL MEDYADA BİZ

BLOG

Op.Dr. Günnur Yüce Op. Dr. Günnur YÜCE Kadın Hastalıkları ve Doğum
0(312) 514 6874